Kalendář - "blížící se akce" (nahoře pod logem fóra): do kalendáře lze vkládat termín akce přímo autorem tématu v sekci poježdění a závody.

Forum aktualizovano, info zde: viewtopic.php?f=26&t=92206#p1712259
Moznost prispeni na chod fora: viewtopic.php?f=3&t=66082

Jak s novým jimny

Samíci, Jimni a Vitary. Velmi oblíbené jak u nás tak v přímořských zemích. Admin je má rád v řecku :-)
Pravidla fóra
Inzerci si hazejte prosim dolu do sekce bazar. Tato sekce slouzi pouze pro technicke informace/rady.
Bazar: viewforum.php?f=61
(nedivte se proto, pokud zde zadate inzerat, ze ho nekdo smaze)

Autor tématu
lesapan79
Pokročilý diskutér
Stav: Offline

Jak s novým jimny

Příspěvek od lesapan79 » Po 05.03.2018, 21:09

Zdravím všechny, mám v plánu příští měsíc koupit nového jimnyho. Pracuji jako dřevorubec a auto dost využiji v lese v těžkém terénu. Chtěl bych prvních 10tis km najet na benzín pak dát lpg. Myslíte že má cenu hned po vyjeti nechat ošetřit spodek auta? Dále mám v plánu auto nechat hned celé polepit fólií. Dále se rozhoduji jestli dát naviják nebo uzávěrku zadního difu (arb). Popřípadě jestli obojí... A určitě budu potřebovat zespodu auto zakrýt... Za jakékoliv nápady a názory budu rád...

mira váca
Diskuzní Guru
Auto: suzuki samurai,samurai long,škoda oktávia 1,8T 4x4
Věk: 42

Re: Jak s novým jimny

Příspěvek od mira váca » Po 05.03.2018, 21:39

ohledně zakrytování podvozku a úpravy Jimnyho je Ladama,měl to promyšleně udělaný.Než ho prodal,tak tu na foru popisoval,hledej.

fanouš Jimny
Věčnej rejpal
Auto: Jimny

Příspěvek od fanouš Jimny » Út 06.03.2018, 8:17

...taky bych doporučoval Ladamu :D ...ten dokázal Jimnyho "vymazlit" jako nikdo jinej....z dálky jsem mu tiše záviděl...a jak jsem ho sledoval tady na linku, tak vždy byl ochotný se podělit o své zkušenosti....určitě poradí :D ..věřím, že se ozve sám.. :pivo:

vaclavgrandcherokee
Závislý diskutér
Auto: Suzuki samurai 1.3

Příspěvek od vaclavgrandcherokee » Út 06.03.2018, 9:56

lesapan79 napsal:Zdravím všechny, mám v plánu příští měsíc koupit nového jimnyho. Pracuji jako dřevorubec a auto dost využiji v lese v těžkém terénu. Chtěl bych prvních 10tis km najet na benzín pak dát lpg. Myslíte že má cenu hned po vyjeti nechat ošetřit spodek auta? Dále mám v plánu auto nechat hned celé polepit fólií. Dále se rozhoduji jestli dát naviják nebo uzávěrku zadního difu (arb). Popřípadě jestli obojí... A určitě budu potřebovat zespodu auto zakrýt... Za jakékoliv nápady a názory budu rád...
Občas nad koupí nového vozu přemýšlím, z jakého důvodu jsi si vybral jimny ? jimny vychází na nějakých 400tisíc . A například Lada niva 290tisíc a do lesa na práci srovnatelná. A myslím si že je výhodnější koupit dobře zajetou ojetinu

dříve : Suzuki Vitara 1.6
Nissan terrano ll 2.4
Jeep grand cherokee wg 2.7
Nyní: Suzuki samurai 1.3

fanouš Jimny
Věčnej rejpal
Auto: Jimny

Příspěvek od fanouš Jimny » Út 06.03.2018, 12:48

...no, taky jsem před lety váhal jestli novou Nivu nebo staršího Jimníka /5let a 50tis.najeto/...a proto, že jsem byl offroadzačátečník/ani dnes to není lepší/ tak jsem volal mládencům z NIVA KLUBU v Č. Lípě/už nevím komu/..a dotyčnej po chvíli přemejšlení /k mému velkému údivu/ mě poradil abych si koupil Jimnyho...dnes mám novýho s elektr.přepínáním...a jsem spokojenej...ale stejně mě ta Niva vrtá v hlavě...bohužel nivy měli špatnou pověst, co se týká poruchovosti..ale tam co jezdím do lesů jsem taky poznal chlapíka -lesáka se starší nivou a moc si ji chválil...tak nevím ?...
...pochybuju, že je možný najet s novým autem 10tis km..dát lpg....a co záruka..?

Autor tématu
lesapan79
Pokročilý diskutér

Příspěvek od lesapan79 » Út 06.03.2018, 15:15

Měl jsem před pár lety Chevrolet niva. To je klasická niva akorát s jinou karosérií. Co ta toho projela... Tak že za mě dobrý, ale!! Věčně pod tím ležet... To bylo stále něco... Je fakt že dily jsem kupoval za pakatel ale já už pod autem ležet nechci! Tenkrát jsem ještě dělal kolem baráku, tak to zase takový problém nebyl. Dnes pracuji 350km od baráku a možnost se vrtat v autě tam nemám. Musím se na něho spolehnout. Nové chci pro to že jsem plátce DPH a ono jich moc naprodej s odečtem není a hlavně taky jsem ještě nové neměl tak proč to nezkusit... Na ten plyn se samozřejmě zeptám prodávajícího, ale problém by to neměl být...

Autor tématu
lesapan79
Pokročilý diskutér

Příspěvek od lesapan79 » Út 06.03.2018, 16:08

fanouš Jimny napsal:...taky bych doporučoval Ladamu :D ...ten dokázal Jimnyho "vymazlit" jako nikdo jinej....z dálky jsem mu tiše záviděl...a jak jsem ho sledoval tady na linku, tak vždy byl ochotný se podělit o své zkušenosti....určitě poradí :D ..věřím, že se ozve sám.. :pivo:
Projel jsem jeho příspěvky, budu ho určitě kontaktovat...

Phulc
Picin
Auto: nissan patroll -hard top-Mitsubishi Pajero
Místo/Bydliště: LIBERECKO-Proseč nad Nisou
Věk: 49

Příspěvek od Phulc » Út 06.03.2018, 18:33

......měl jsem zákazníka ....nájemce horské chaty ....koupil Nivu a jásal ....ND za hubičku všude projede ......po čase ....co je mi platný že starter stojí 2000,- když ho dělám 5x do roka atd atd .....prodal nivu koupil RR .......po půl roce zjistil , že to je totéž jen výrazně dražší .....prodal RR koupil hlítku GR 60 a další 3 roky byl vysmátej jak lečo ........jenže pak přišla zubatá a hlítka šla jeho bejvalce do dědictví ....škoda . :ramena:
Takže je jasný , že je lepší japonec než rus či anglán . :mrgreen:

Nissan Hlítka 160 3,3td - Zebra + KYlo+Mišivbuši Panděro 3,2 td
Co Tě nezabije........to se vrátí .........a zkusí to znovu !

vaclavgrandcherokee
Závislý diskutér

Příspěvek od vaclavgrandcherokee » Út 06.03.2018, 18:48

Samozřejme pod starou nivou leží každej kdo ji má často. Ale myslím si že nová musí jezdit pár let bez oprav, ale nevím zkušenost s novou nemám.

Nissan terrano ll 2.4

Phulc
Picin
Auto: nissan patroll -hard top-Mitsubishi Pajero
Místo/Bydliště: LIBERECKO-Proseč nad Nisou
Věk: 49

Příspěvek od Phulc » Út 06.03.2018, 18:58

No je to pravda nějaký ten pátek , ale byl jsem se s manželkou zeptat u dealera ........paní na nás chvíli koukala a pak povídá ......" Vy nevíte do čeho chcete jít ...." :mrgreen: Tak to hovoří za vše ne ? :mrgreen:

Nissan Hlítka 160 3,3td - Zebra + KYlo+Mišivbuši Panděro 3,2 td
Co Tě nezabije........to se vrátí .........a zkusí to znovu !

MickeyTTR
Pokročilý diskutér
Auto: Suzuki Samurai 1.3 51 kW
Místo/Bydliště: Klatovy
Věk: 24

Příspěvek od MickeyTTR » Út 06.03.2018, 21:14

Lada je nezmar jeste s tema original ruskyma "offroad" kolama. Ale no :( rezne to pred ocima. Kamarad ma 1.7ku ma tom i LPG. Rikal, ze je mu to na ten pojezd okolo dobytka a obcasna projizdka do mesta staci. Nevzpominam si ze byl resil nejakej zavazaznej problem krome tedy koroze.

Suzuki Samurai 1.3 51kW hardtop
:hrabak:

Autor tématu
lesapan79
Pokročilý diskutér

Příspěvek od lesapan79 » Út 06.03.2018, 22:09

Nivu už v žádném případě. Chci koupit nového jimnyho, upravit si ho k obrazu svému tak jak jsem psal... Tudíž bych se vrátil k pár původním otázkám...

vaclavgrandcherokee
Závislý diskutér

Příspěvek od vaclavgrandcherokee » Út 06.03.2018, 22:54

A nevím co ty dopňky jestli u nového auta to taky nebude mít vliv na záruku. Dej pak vědět docela mě to zajímá. A jak jsi se ptal na uzávěrku nebo naviják. Za mě určitě naviják. Uzávěrka je dobrá věc ale pukud se chceš rozhodnout jen pro jedno nebo druhé, tak dostatečně silný naviják tě dostane odkudkoliv a taky kamkoliv, třeba i na strom :lol: :lol: uzávěrka ti v dost případech moc nepomůže . A navíc se dá použít i na práci. Například tě potká "strom" v cestě tak ho odtáhneš navijákem a podobně.

Nissan terrano ll 2.4

kulevaros
Legenda fóra
Auto: Suzuki samurai 1.3 Hard top
Místo/Bydliště: Bílé Karpaty-Valachia!!!!!
Věk: 40

Příspěvek od kulevaros » Stř 07.03.2018, 9:00

Jako drevorubec vozis urcite mrte cajku a jestli jezdis takove streky makat. Urcite bagl s vecma na tyden. Premyslels kam to v jimovi das kdyz tam bude bomba s plynem? Dalsi vec jezdit s takovym autem porad takove streky 350km proste jsou pohodlnejsi tereni auta na cestovani. Ja bych treba volil jeep GCh 2.7 crd. Neni to sice velikan v prostoru ale ma 5dv. A kufr. Me by treba u jima srala absence dveri k zadnim sedackam. A v neposledni rade bych nikdy nedal takovou raketu za malou japonskou predrazenou karu.

KILLER
Legenda fóra
Auto: Samurai 1.3i
Místo/Bydliště: +-LBC
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KILLER » Stř 07.03.2018, 9:48

urcite bych nechal osetrit spodek a dutiny, JImny vzdy rezl jak o zavod... tim nic nezkazis. uzaverka bude stat dost ale je to parada a navijak bych take udelal, dnes uz se daji koupit za slusne penize solidni navijaky, navic se syntetikou maji i prijatelnou hmotnost. takze na male auto parada.

Samec 1.3i celoplech
EX - Vitara 1.6i cabrio

Odpovědět