Kalendář - "blížící se akce" (nahoře pod logem fóra): do kalendáře lze vkládat termín akce přímo autorem tématu v sekci poježdění a závody.

Forum aktualizovano, info zde: viewtopic.php?f=26&t=92206#p1712259
Moznost prispeni na chod fora: viewtopic.php?f=3&t=66082

tepelné čerpadlo VZDUCH-VODA zkušenosti

spousta z nás začíná stavět, staví, upravuje, renovuje...

mipro
Diskuzní Guru
Auto: 4RUNNER V6, EXPLORER, LC,Suzuki Grand Vitara1,6i a nyní Toyota Tacoma V6 TRD, Lexus RX 350
Místo/Bydliště: východní Praha
Věk: 69
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: tepelné čerpadlo VZDUCH-VODA zkušenosti

Příspěvek od mipro » Čt 27.09.2018, 13:58

Chorche napsal:údaje vo spotřebě bojleru sou f tom předminulym příspěfku - necelejch 5kw za den vohřevu vody pro 5 lidí. To ti příde hodně?
Vodu v bojleru na 47° je málo, to uš sem skoušel. Jinak teplotu v baráku mam nastavenou na 22° ale primárně se to stejně řídí ekvitermou. Aplikaci f telefonu sice mam, ale jen to tim monitoruju. Nastavování je lepší přímo na regulaci čerpadla, tam se dostanu do servisního menu ;-)
V telefonu je dobrá aplikace ta se servisním menu abys to mohl ovládat na dálku, já to např. ovládám rodině když jsem na lyžovačce.
Když v zimě fouká vítr je potřeba přidatdoma prostorovou teplotu a pokud není doma ten kdo to umí na domácím ovladači :D.
Jsou aplikace kde nastavení teploty vody v boileru a ekvitermní křivky jdou nastavit odkudkoliv. Monitorování bez možnosti zásahu do činnosti TČ je k ničemu. Věř zkušenému topím TČ několik let :D .

Není nad pořádnej benziňák, nafta patří do kamen.
dříve ,4Runner,Explorer,Suzuki Grand Vitara 1,6i cabrio, LC,atd.
nyní Toyota Tacoma 4,0 V6 TRD sport,

Chorche
Site Admin
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chorche » Čt 27.09.2018, 16:25

Ale já do toho můžu zasahovat :-D ale příde mi to zbytečný, dyš celej proces po nastavení řídí automatika. A aplikace vot buderusu umí hejbat jenom s teplotama vody/topení a programovat časy. Servisní menu nemá (servisní menu neni ani určený pro zákazníky :-) )

Gdo chce psa jíst, hůlky si vždy najde...

cz_petrik
Legenda fóra
Auto: Mitsinka Pájo
Věk: 35

Příspěvek od cz_petrik » Po 11.02.2019, 19:04

Také uvažujeme o pořízení TČ a tak bych se rád zeptal, jak vám to topí (náklady, efektivita, atd) :pivo:

Autor tématu
Karlos
Staroffrouďák
Místo/Bydliště: Prypjať
Věk: 104

Příspěvek od Karlos » Po 11.02.2019, 19:11

topí to dobře, vše je tu napsáno :D

Obtížně se hovoří s hluchými. Těžko se ukazuje pravda slepým. Děsivé je dohadovat se s idioty.
Slova ‚národní uvědomění‘ a ‚vlastenec‘ se úplně vytratila ze slovníku politiků a médií. Vlastenectví národ posiluje, vytváří pocit sounáležitosti.

cz_petrik
Legenda fóra
Auto: Mitsinka Pájo
Věk: 35

Příspěvek od cz_petrik » Po 11.02.2019, 19:16

jo no, četl jsem pár stránek zpět, cca od chvíle co si ho pořídil nejvyšší a jelikož je zima v plném proudu, zajímají mě aktuální postřehy :) nicméně si zítra uvolním odpolko a pročtu si vlákno komplet :)

flashdriver
Staroffrouďák
Místo/Bydliště: pošembeří

Příspěvek od flashdriver » Po 11.02.2019, 19:41

mipro napsal:
Čt 27.09.2018, 13:58
Chorche napsal:údaje vo spotřebě bojleru sou f tom předminulym příspěfku - necelejch 5kw za den vohřevu vody pro 5 lidí. To ti příde hodně?
Vodu v bojleru na 47° je málo, to uš sem skoušel. Jinak teplotu v baráku mam nastavenou na 22° ale primárně se to stejně řídí ekvitermou. Aplikaci f telefonu sice mam, ale jen to tim monitoruju. Nastavování je lepší přímo na regulaci čerpadla, tam se dostanu do servisního menu ;-)
V telefonu je dobrá aplikace ta se servisním menu abys to mohl ovládat na dálku, já to např. ovládám rodině když jsem na lyžovačce.
Když v zimě fouká vítr je potřeba přidatdoma prostorovou teplotu a pokud není doma ten kdo to umí na domácím ovladači :D.
Jsou aplikace kde nastavení teploty vody v boileru a ekvitermní křivky jdou nastavit odkudkoliv. Monitorování bez možnosti zásahu do činnosti TČ je k ničemu. Věř zkušenému topím TČ několik let :D .
Pokud musis prenastavovat TC pokud fouka vitr, tak je neco technologicky spatne. Po zatepleni fasady a vymene oken jsem provedl behem letosni zimy pouze dva zasahy. A to snizeni vykonu cerpadla. Po prvotnim spusteni byl ekviterm na 1,2 po oknech 0,9 a po fasade 0,5. Vic na to sahat nemusim. Barak bezi pouze na elektriku, puvodni zalohu 4500 nam snizili na 3360 a mame preplatek, takze nam to opet snizi.
Naposledy upravil(a) flashdriver dne Po 11.02.2019, 19:42, celkem upraveno 1 x.

Autor tématu
Karlos
Staroffrouďák
Místo/Bydliště: Prypjať
Věk: 104

Příspěvek od Karlos » Po 11.02.2019, 19:42

ted jsem kouknul na pár stránek zpočátku...to bylo chytrejch řečí :lol:

Obtížně se hovoří s hluchými. Těžko se ukazuje pravda slepým. Děsivé je dohadovat se s idioty.
Slova ‚národní uvědomění‘ a ‚vlastenec‘ se úplně vytratila ze slovníku politiků a médií. Vlastenectví národ posiluje, vytváří pocit sounáležitosti.

Chorche
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chorche » Po 11.02.2019, 20:29

no já topim f pohodě, ale nebylo víc jak mínus deset, tak nemůžu vobjektivně posoudit kam aš to topí. Spotřeba vot září cca 5000 kW. Ekviterma spolu s prostorovym termostatem fachá dobře, teplota f kvartýře je konstatních 22° ať je venku plus nebo mínus. Pěkně kolísá teplota vody v radijátorech a jednotka venku taky vrčí proměnlivě, prostě invertor. A lidi co tu choděj se divěj jak je to tichý (proti sousedovic panasonicu je to nesrovnatelný).

flashdriver
Staroffrouďák
Místo/Bydliště: pošembeří

Příspěvek od flashdriver » Po 11.02.2019, 21:34

Chorche napsal:
Po 11.02.2019, 20:29
no já topim f pohodě, ale nebylo víc jak mínus deset, tak nemůžu vobjektivně posoudit kam aš to topí. Spotřeba vot září cca 5000 kW. Ekviterma spolu s prostorovym termostatem fachá dobře, teplota f kvartýře je konstatních 22° ať je venku plus nebo mínus. Pěkně kolísá teplota vody v radijátorech a jednotka venku taky vrčí proměnlivě, prostě invertor. A lidi co tu choděj se divěj jak je to tichý (proti sousedovic panasonicu je to nesrovnatelný).
takze ti to maka jak ma :pivo:
ja mam tu spotrebu vyssi z ruznych duvodu, samostatny bojler, michacka......ale obecne jsem spokojeny, zadny zatapeni, cely leto delat drevo.....
cca 300m2 celorocni naklady cca 40000. soused uhelny automat, 250m2 naklady 45000 jen do uhli plus el na provoz baraku, cerpadla...

Chorche
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chorche » Út 12.02.2019, 9:28

no těch 5000 je za topení, ne komplet barák :-) čerpadlo má svuj integrovanej měřák. Je tam krásně vidět kolik sežralo za topení, kolik za vohřef vody, kolik z toho dělá kompresor, kolik elektropatrona a taky kolik výkonu čerpadlo vytvořilo.

mipro
Diskuzní Guru
Auto: 4RUNNER V6, EXPLORER, LC,Suzuki Grand Vitara1,6i a nyní Toyota Tacoma V6 TRD, Lexus RX 350
Místo/Bydliště: východní Praha
Věk: 69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mipro » Út 05.03.2019, 17:46

flashdriver napsal:
Po 11.02.2019, 19:41
mipro napsal:
Čt 27.09.2018, 13:58
Pokud musis prenastavovat TC pokud fouka vitr, tak je neco technologicky spatne. Po zatepleni fasady a vymene oken jsem provedl behem letosni zimy pouze dva zasahy. A to snizeni vykonu cerpadla. Po prvotnim spusteni byl ekviterm na 1,2 po oknech 0,9 a po fasade 0,5. Vic na to sahat nemusim. Barak bezi pouze na elektriku, puvodni zalohu 4500 nam snizili na 3360 a mame preplatek, takze nam to opet snizi.
Přenastavením teploty na dálku nemyslím změnu na ekviterm křivce , ale přidání teploty na prostorovém termostatu. Když jsme na lyžích máme doma hlídání domu a oni jsou z paneláku zvyklí na více než 22 stupňů, takže když zatelefonují že by chtěli přitopit tak jim na dálku přidám na 23,5 a TČ jim přitopí :) :) .

Není nad pořádnej benziňák, nafta patří do kamen.
dříve ,4Runner,Explorer,Suzuki Grand Vitara 1,6i cabrio, LC,atd.
nyní Toyota Tacoma 4,0 V6 TRD sport,

Odpovědět