Kalendář - "blížící se akce" (nahoře pod logem fóra): do kalendáře lze vkládat termín akce přímo autorem tématu v sekci poježdění a závody.

Forum aktualizovano, info zde: viewtopic.php?f=26&t=92206#p1712259
Moznost prispeni na chod fora: viewtopic.php?f=3&t=66082

Jakou helmu ?

vsechno o motorkach, fichtlech, a podobnejch jednostopejch vozidlech :)

Autor tématu
MartinGR
Diskuzní Guru
Stav: Offline

Re: Jakou helmu ?

Příspěvek od MartinGR » Ne 19.01.2014, 22:08

Taz » ned 19.01.2014, 22:02 napsal:Mám vyklápěčku caberg justisimo a absolutní spokojenost,cenovka byla tak nějak asi v tý tvý představě,vyhovuje mi že to má uvnitř i prostor pro mikrofon a zabudovaný sluneční plexi a když ji používám v létě jen na couračky tak se dá celej čumák snadno demontovat,dodávají k tomu výměnou sadu a je z n í otevřená...je teda fakt že ta váha je trošku větší,1750 g....Když tak se o víkendu ozvi,Marťas,mám ji doma tak ji mužeš zkouknout naživo...
Ahoj Dík za nabídku, víkend budu asi celej v práci ale když to bude volnější tak se ozvu. Na toho caberga taky mrknu :wink:

Pedro
Inventář fóra

Příspěvek od Pedro » Ne 19.01.2014, 23:10

MartinGR » ned 19.01.2014, 22:03 napsal:Jak si s tou Nolan-kou spokojený?
Spokojený opravdu jsem. Jediné, co by asi mohlo být lepší, je ta hlučnost.

Předtím jsem měl 4 jiné moderní helmy vč.vyklápěčky Nolan N102 a tohle mi přijde určitě nejlepší. Dá se pohodlně otevírat jednou rukou, naprosto se nerosí hledí, a to ani v zimě vč.mrazu (v tom třeba byla i ta N102 dobrá, zatímco u všech ostatních předchozích helem jsem s tím měl problém a nepomohly ani všeliké zázračné vodičky apod.), sedí mi zapínání podbradníku, co Nolan používá (třeba kroužky vyloženě nesnáším a přijdou mi z hlediska komfortu předpotopní, přesto se jich někteří výrobci drží), má integrovaný vnitřní vysouvací sluneční štítek (třeba ta N102 ho měla nasazovací zvenku a to byla vyloženě blbost), má to i možnost vnitřního vestavění nějakého jejich interkomu, ale ten teda nemám, používáme Interphone. Samozřejmě má vyndavací a prací vnitřek, což je pro mě taky nezbytnost a minimálně 2x za rok z toho vyperu bahno jako z montérek.
Za 2 sezóny se výplň nijak znatelně nehnula a sedí pořád skvěle, přestože v ní leckdy strávím i celý den a mnohokrát jí nandavám a sundavám.

Nicméně třeba přítelkyně si jí v její velikosti taky zkoušela a neseděla jí. Má teď integrálku Marushin a kromě toho, že jí samozřejmě dobře sedí a je poměrně lehká, vyhrála i kvůli tomu, jaké jsou na ní obrázky. :-) To taky nesmíš nezohlednit... :-D

elbarto
Věčnej rejpal
Místo/Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od elbarto » Po 20.01.2014, 11:42

Pedro na te motorce opravdu jezdi, doplnil uplne vsechno na co jsem zapomnel. Navic nenavidi O krouzky. Kazda druha draha helma ma toto strasne zlo, kazdy druhy motorkar to ocenuje. Pry zamky nyvydrzi, atd, atd. O krouzky proste nenavidim.V cesku je vyber uplne naprd urco jed do zminovaneho Louisu. Ses tam za 3 hodky. Chci si koupit crossove boty a prodejce nabidne 45. Chci pochopitelne vyzkouset vice velikosti a ten drak chce 100 procentni zalohu a zavazek nakupu. Vim jsou v tom stale penize, ale budu to delam poradne nebo se podobne prodeje maji radeji vykaslat.
Nechci opakovat co uz napsal Pedro o slunecnich clonach opet velky souhlas. Snad jen doplnim, ze nekteri vyrobci maji zavrenou bradu pruznou latkou. Mam to rad rad, pres prsa nahoru do helmy tahne a jde prach.
Taz tady zminoval Caberg. Docela by me zajimaly nejaky testy pri rozbijeni. Byla to moje prvni helma a sedela uplne uzasne a stala skoro nic. Jako znacka je to u skalnich brane spis, jako noname. Nic ve zlem proboha Tazy. Pochvalim HJC. Jak uz jsem zmínoval Cici koncem leta lehla a v kile dala hebulkou pusu asfaltu a potom nekolik desitek metru brousila. Helma ma probrousenou diru, ale jinak perfektne vydrzela. Neumim si predstavit zda je v helmach takovy rozdil ve kvalite & cene, kdyz treba zminovany Caberg se da koupit od 3 tis. a za Shoeiky chteji bezne 600 ecek.

Taz
Táta surfer
Auto: Bylo všechno možný,teď už jen korejský obludky...a občas nejen ty
Místo/Bydliště: poslední osvětlená zatáčka před Vídní

Příspěvek od Taz » Po 20.01.2014, 15:35

elbarto » pon 20.01.2014, 11:42 napsal:Pedro na te motorce opravdu jezdi, doplnil uplne vsechno na co jsem zapomnel. Navic nenavidi O krouzky. Kazda druha draha helma ma toto strasne zlo, kazdy druhy motorkar to ocenuje. Pry zamky nyvydrzi, atd, atd. O krouzky proste nenavidim.V cesku je vyber uplne naprd urco jed do zminovaneho Louisu. Ses tam za 3 hodky. Chci si koupit crossove boty a prodejce nabidne 45. Chci pochopitelne vyzkouset vice velikosti a ten drak chce 100 procentni zalohu a zavazek nakupu. Vim jsou v tom stale penize, ale budu to delam poradne nebo se podobne prodeje maji radeji vykaslat.
Nechci opakovat co uz napsal Pedro o slunecnich clonach opet velky souhlas. Snad jen doplnim, ze nekteri vyrobci maji zavrenou bradu pruznou latkou. Mam to rad rad, pres prsa nahoru do helmy tahne a jde prach.
Taz tady zminoval Caberg. Docela by me zajimaly nejaky testy pri rozbijeni. Byla to moje prvni helma a sedela uplne uzasne a stala skoro nic. Jako znacka je to u skalnich brane spis, jako noname. Nic ve zlem proboha Tazy. Pochvalim HJC. Jak uz jsem zmínoval Cici koncem leta lehla a v kile dala hebulkou pusu asfaltu a potom nekolik desitek metru brousila. Helma ma probrousenou diru, ale jinak perfektne vydrzela. Neumim si predstavit zda je v helmach takovy rozdil ve kvalite & cene, kdyz treba zminovany Caberg se da koupit od 3 tis. a za Shoeiky chteji bezne 600 ecek.
V pohodě,vím že ten caberg není nějaký poklad,jen s ním mám slušný zkušenosti,což ovšem neznamená že bych je neměl s něčím lepším když bych to koupil :wink: . V době kdy jsem ji kupoval tak ten caberg byl za 6 ,aspoň ta moje verze,černej mat,dneska už je to zase 4 nebo 5 let,ani nevím...jediný co mi trošku vadí je ta váha...ale ten crash test by mne taky zajímal. :vino:

Autoškola,řidičáky na všechny skupiny,vratky po odebrání,prostě cokoliv je potřeba kolem autoškoly

Marek XL1000V
Diskuzní Guru
Auto: Bejvával: Nissan Patrol Y61
Místo/Bydliště: okres Příbramský

Příspěvek od Marek XL1000V » Pá 21.03.2014, 19:55

Jezdím s vyklápěčkou, je super, hlavně můžeš kouřit a mít přilbu na hlavě :D . Jinak hluk docela v pohodě, ale mám zas vysoký plexi takže můžu jet v kokosu a normálně kecat se spolujezdcem. Je to fakt o tom kdo co chce, ale třeba moje mamina na hlavu dostane jen vyklápěčku.

Bejvával: Patrol Y61 2,8. ironmann, boudalift, pevnosťák, špulka, zahrada, hafo světel, snorkel, alamat 296, KM1 35x12,5

Vlcek
Závislý diskutér
Auto: Nissan Patrol GR Wagon 4.2TD

Příspěvek od Vlcek » Ne 06.04.2014, 12:17

Marek XL1000V » pát 21.03.2014, 19:55 napsal:Jezdím s vyklápěčkou, je super, hlavně můžeš kouřit a mít přilbu na hlavě :D . Jinak hluk docela v pohodě, ale mám zas vysoký plexi takže můžu jet v kokosu a normálně kecat se spolujezdcem. Je to fakt o tom kdo co chce, ale třeba moje mamina na hlavu dostane jen vyklápěčku.

To muzes kecat i kourit v tom kokosu a tu vyklapecku nechat mamine,ne?Cekam,kdy narves kokos na hlavu a nalozis spolujezdce(asi maminu :-D) a prijedes pokecat ke me :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Jak je to vubec doopravdy? taky jsem resil helmu,ale kdyz prolejzam eshop za eshopem tak koukam ze nektere helmy se lisi jen nazvem vyrobce a barevnym provedenim,ale tvar skorepiny je stejny i s vetranim.No a cena rozdilna i o nekolik tisic.Prijde mi to jako ze to delaj nekde v jedny fabrice a dodavaj vsem vyrobcum,kteri ji bud doladej a nebo se na to vyprdnou.Netvrdim ze to tak je u vsech helem,ale nejde se jich pomerne dost.

Marek XL1000V
Diskuzní Guru
Auto: Bejvával: Nissan Patrol Y61
Místo/Bydliště: okres Příbramský

Příspěvek od Marek XL1000V » Čt 10.04.2014, 7:46

Přilba je spotřebák, osobně jezdím vyklápěčky kolem 4 - 5tis a nemám s nima problém. Je jich mraky a vlastně už si můžeš vybrat ouplně stejný přilby akorát maj jinou značku. Větrání je věc zajímavá, stejně se mi to mlží at dělám co chci, jedině když to pochčiju takovou vodičkou, následně utřu tak tam můžu fuňět a nic. I bratrovi se to mlží a ten má lasera za patnáctku.

Bejvával: Patrol Y61 2,8. ironmann, boudalift, pevnosťák, špulka, zahrada, hafo světel, snorkel, alamat 296, KM1 35x12,5

Adrian807
nováček
Auto: atv bashan

Příspěvek od Adrian807 » Út 07.05.2019, 13:58

Osobně bych volil helmu integrálku třeba zde https://www.bolder.cz/integralni-helma , ale sto lidí sto chutí.

Odpovědět