redukční převodovka

Na Morčákovo přání přidáváme sekci pro mýty obestřené vozy
Pravidla fóra
Inzerci si hazejte prosim dolu do sekce bazar. Tato sekce slouzi pouze pro technicke informace/rady.
Bazar: http://www.offroadforum.cz/viewforum.php?f=61
(nedivte se proto, pokud zde zadate inzerat, ze ho nekdo smaze)

Autor tématu
Taklus
nováček
Témata: 5
Auto: Santana ps10

redukční převodovka

Příspěvekod Taklus » Čt 06.10.2016, 16:31

Další dotaz k satanistum :D
Na redukční převodovce musím vyměnit pár ložisek a td.. kolečka jsou v počádku jen je tam vymačkaný jakýsi kroužek, který přiřazuje nahon na předek. Bohužel se mi sem nedaří nahrat obrázek ani přez to tiny pic

Zkusím to tedy popsat. Určitě všichni znate servis manual ps10 v pdf. Tato věc se nachází na strance Transfer Box 7D-3 na rozkreslení redukční převodovky je to díl č.15 a strana v pdf je to 508.

konečně muj dotaz, jestli je tento kroužek totožný se stejným dílem z defendra 90 td4 diesel 122bhp rok 2011 a vice, kde v rozpisu nahradních dílu je pod názvem Differential looking ring(dog clutch) což tvrdí euro parts ve francii ale na mail kde jsem se na tohle ptal mi neodpověděli.

zda je jiná náhrada z jinýho auta

V land roveru mi řekli že neví a neumi to změřit, Když už to objednají musím to zaplatit a když mi to nebude pasovat tak se s tim mužu nechat vyfotit.

Dajbych chce přez 3000kč Landrover 1100kč
Omlouvám se za vyjadřování nejsem mechanik ale snad mi budete rozumět.

děkuji všem

Josef Simunek
Diskuzní Guru
Témata: 6
Místo/Bydliště: Kutna Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: redukční převodovka

Příspěvekod Josef Simunek » Stř 12.10.2016, 18:38

Teoreticky by ta redukčka měla vycházet z Defendrovský převodovky LT85. V Santana katalogu to ma číslo 121337 v LR katalogu tomu odpovídá katalogove číslo frc5440 . Opticky to vypadá stejně, praxe už může být jiná. Ale pokud to máš venku, tak není nic jednoduššího než si to někde u LR prodejce oměřit.
-----------------------------------------------------------
Samurai 410 , 1.0, celoplech, 1983, super stav
Santana PS-10, 2006, zatim bez problemu
Gaz 69, rok neznamy, u mne 25 let bez vaznejsi zavady :-)

Kalda1
Závislý diskutér
Témata: 6
Auto: Santana PS10
Místo/Bydliště: Unhošť
Věk: 37
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Kalda1 » Ne 16.10.2016, 19:31

ja ji koupil z Discovery, měla by mít prý rychlejší poměr, ale nevím, jediné co je jiné tak je vičko s řazením, LR má přepínání HNL přes táhlo a navíc uzávěrku i na H. Zase nemá odpojení předku, jinak jsou stejné ...
Zjistím vše ale až za pár týdnů, teď se mi rozsypala ta moje a nemám na to čas, ale už mám vše nachystané :-)
Toyota Hilux 25 2008
Praga W3S Detroit
Kangoo 4x4 2006 po lehké úpravě
SCAM 4x4 SMT50

Autor tématu
Taklus
nováček
Témata: 5
Auto: Santana ps10

Příspěvekod Taklus » Ne 27.11.2016, 16:22

Děkuji za přízpěvky koupil jsem z defiku má sice u prostřed drážku ale vypadá to že posuv vidliček je mimo tuhle drážku dokonce to řadí a točí bez problémů teda na stole uvidime jak to bude vypadat až to jednou zpátky smontuju.

Vrátit se na “Santana”