Kalendář - "blížící se akce" (nahoře pod logem fóra): do kalendáře lze vkládat termín akce přímo autorem tématu v sekci poježdění a závody.

Forum aktualizovano, info zde: viewtopic.php?f=26&t=92206#p1712259
Moznost prispeni na chod fora: viewtopic.php?f=3&t=66082

Koupě Vitary ... nebo jiného offroadu do lesa

Samíci, Jimni a Vitary. Velmi oblíbené jak u nás tak v přímořských zemích. Admin je má rád v řecku :-)
Pravidla fóra
Inzerci si hazejte prosim dolu do sekce bazar. Tato sekce slouzi pouze pro technicke informace/rady.
Bazar: viewforum.php?f=61
(nedivte se proto, pokud zde zadate inzerat, ze ho nekdo smaze)
Odpovědět

Autor tématu
vavahome
nováček
Auto: Samuraj
Stav: Offline

Koupě Vitary ... nebo jiného offroadu do lesa

Příspěvek od vavahome » Út 04.09.2018, 10:57

Zdravím všechny
mám Samuraje 1,3 k ježdění do lesa, krmení, lov a pod. Je zvedlý, spolehlivý, ale taky už prorezlý a i když ho mám přizpůsobenýho všemu co potřebuju (naviják, nášlapy na haubně a tak) tak mi začíná být malý a moc drncavý :-) jsem už přeci jen starší ... takže koukám po něčem jiném ... ale se stejnou průjezdností.
Podle technických údajů by měla být Vitara větší a co jsem hledal, tak by měla mít stejné uzávěrky do terénu (4L-4H-2H) jen nevím jestli má možnost kompletního zamčení přední/zadní nápravy (klidně i v nábojích) a jestli je uvnitř skutečně širší než Samuraj - což asi bude - nevíte jak to má Jimny?

Našel jsem tady na foru - Zidonova Vitara - přesně top co by se mi líbilo, v Německu pak Vitaru zvedlou o 10 cm s dobrýma pneu, údajně vystříkané dutiny a vyvařený rám, nový pravý i levý čep, nové tlumiče a pera, motor OK. Prý se trochu potí převodovka.

Motor by měl být 1,6 benzín 60kW, r.v. 1991

Poradíte jestli si polepším s komfortem a průjezdnost zůstane stejná? Reznou ty Vitary stejně jako Samuraje?
Četl jsem že odchází hliníkové diferenciály a poloosy na předku ... a taky, že jde něco z toho nahradit litinovými nebo ze Samuraje .. díky za všechny rady.

Venca

Taz
Táta surfer
Auto: Bylo všechno možný,teď už jen korejský obludky...a občas nejen ty
Místo/Bydliště: poslední osvětlená zatáčka před Vídní

Re: Koupě Vitary ... nebo jiného offroadu do lesa

Příspěvek od Taz » Út 04.09.2018, 18:49

No,tak nevím...ale co už...jo,rezne to stejně,je to o trochu větší,ale ne o moc,uzávěrky to origo nemělo ale očividně výrazem uzávěrky myslíme každý něco jinýho,takže ano,má to přiřazení předního náhonu (4H) a redukci (4L) stejně jako samurai,volnoběžky v předních kolech mají buď automaty nebo manuály a to bylo v základu všechno...nevím jaká je představa "úplného zamčení" když očividně není vyjasněno co je uzávěrka a tím pádem se blbě odpovídá...no, a ta zidonova je jedna z mála hezkých ,ostatní postupně odcházejí...přece jen je to už starý auto...takže koupit vitaru pěknou znamená dost do toho dát...takže nejlepší by bylo ujasnit nejdřív cenovou představu a podle toho má smysl to řešit...

Autoškola,řidičáky na všechny skupiny,vratky po odebrání,prostě cokoliv je potřeba kolem autoškoly

kulevaros
Legenda fóra
Auto: Suzuki samurai 1.3 Hard top
Místo/Bydliště: Bílé Karpaty-Valachia!!!!!
Věk: 40

Příspěvek od kulevaros » Út 04.09.2018, 19:29

Ahoj mas sz.

zidon
Inventář fóra
Místo/Bydliště: Hlinsko v Č., Pejřimov

Příspěvek od zidon » Stř 05.09.2018, 8:25

Taz napsal: ta zidonova je jedna z mála hezkých
Aaaaach ...... :oops: :oops: :mrgreen: :pivo:
Diik ;)

Suzuki Vitara zasperovana ARB 8) ! nick zde na foru drive ripper!
EX:LR Discovery 200tdi, Suzuki Samurai -celoplech-celorez
RC UNIMOG 1/10
FOTO: http://zidon155.rajce.idnes.cz/ VIDEO: https://www.youtube.com/user/zidon155

KIRA
Diskuzní Guru
Auto: Samurai 1,6 8V gábrio
Místo/Bydliště: Madunice SVK
Věk: 31

Příspěvek od KIRA » Stř 05.09.2018, 10:57

možno by stála za zváženie krátka prvá grandka (gulata). tiež sa robila 1,6 a technika je omladené to čo je v hranatej.

Za mna je vitara či už hranatá alebo gulatá určite pohodlnejšia než samurai. No náročnejšia na dvíhanie, už len z princípu že v predu nemá tuhú nápravu. Vydararené auto. ale 3dver má miesta viac možno tak na predných sedackach. Zadok je porovnatelný zo samuraiom. 2 nudzove sedanky pre detská alebo ludí bez nôh.

Tieto staré Suzuki hrdzavejú všetky. jak tu už bolo spomenuté nie je to žiadna omladina. Prechod zo samuraia do 3dverovej vitary kvôli priestoru nemá zmysel. Kvôli komfortu určite áno.

OFF: Samurai 1,6 8v včetne elektriky, truck 2000, sedanky z E46, 8cm dvihnutý, vyvarený, nastriekaný.
ON: Mazda 3 BK 1.6 benzín

Autor tématu
vavahome
nováček
Auto: Samuraj

Příspěvek od vavahome » Stř 05.09.2018, 11:37

Kira - mně se jedná o prostor pro řidiče a spolujezdce - zavazadlový prostor Samuraje mi stačí - a ta Vitara je podle mně širší a 3dveřo bude mít i více prostoru pro nohy - nebo ne?

Na tu Grand Vitaru se podívám - díky za tip.

Uzávěrky - no fakt jsem se vyjádřil blbě - on Samuraj uzávěrky taky nemá, přesně jak píše Taz - jenže i bez nich vyjede skoro všechno, což se u jiných aut říci nedá ... nebo se zase pletu :-)

LukasN
Věčnej rejpal
Auto: paja 2.5 TD rv 96 wagon
Místo/Bydliště: Brčekoly
Věk: 37

Příspěvek od LukasN » Stř 05.09.2018, 12:24

a musí to být s papírama a nebo může být bez?

KIRA
Diskuzní Guru
Auto: Samurai 1,6 8V gábrio
Místo/Bydliště: Madunice SVK
Věk: 31

Příspěvek od KIRA » Stř 05.09.2018, 12:51

vavahome napsal:Kira - mně se jedná o prostor pro řidiče a spolujezdce - zavazadlový prostor Samuraje mi stačí - a ta Vitara je podle mně širší a 3dveřo bude mít i více prostoru pro nohy - nebo ne?

Uzávěrky - no fakt jsem se vyjádřil blbě - on Samuraj uzávěrky taky nemá, přesně jak píše Taz - jenže i bez nich vyjede skoro všechno, což se u jiných aut říci nedá ... nebo se zase pletu :-)
tak to potom áno. mne osobne je to jedno 175/75 ale keď som strýcovi 190/130 požičiaval samuraia tak vyzeral že sa do neho oblieka a manipulácia zo spojkou mu bola krajne nepraktická. Ked sadol za volant hranatej vitary tak to bolo ešte v rámci dôstojnosti. 3dverák má dlhšie dvere o cca 10cm než 5dver tak s prižmúreným okom snád praktickejšie nasadanie, ale v skutočnosti to bude asi jedno. Za mna má 5dver vitara vačšú užitočnú hodnotu a ak do hory nevadí dlhší rázvor, zvážil by som aj tento variant.

potom ešte pozor na vonavky. už som videl "vyvarené" krásne kusy a za pár rokov vyšla pravda na povrch. namiesto plechu pretreté gumoasflatové pásy prípadne laminátom zamáznutá hrdzina, prave ten samurai čo mám bol takto vymazlený. Viem že podstivé vyvarenie stojí nezmysel, alebo svojpomocne mesiac mravenčej roboty. ale chcel som len napísať že leštenka môže byť v celku hovno v celofáne. Asi by som sa snažil hľadať kus čo sa nič nehrá a do hory je, ruka na srdce, sem tam nejaky ten hrdzavý pluzgier uplne fuk....

OFF: Samurai 1,6 8v včetne elektriky, truck 2000, sedanky z E46, 8cm dvihnutý, vyvarený, nastriekaný.
ON: Mazda 3 BK 1.6 benzín

Taz
Táta surfer
Auto: Bylo všechno možný,teď už jen korejský obludky...a občas nejen ty
Místo/Bydliště: poslední osvětlená zatáčka před Vídní

Příspěvek od Taz » Stř 05.09.2018, 18:08

vavahome napsal:Kira - mně se jedná o prostor pro řidiče a spolujezdce - zavazadlový prostor Samuraje mi stačí - a ta Vitara je podle mně širší a 3dveřo bude mít i více prostoru pro nohy - nebo ne?

O nic nejde...pokud je ti jasné že to co tam máš nejsou uzávěrky diferenciálů ,tak pak je na tom shodně většina běžných aut 4x4,samec i vitara jsou navíc lehký a výkonnost motoru ve vitaře je dostatečná na to aby tě to provezlo s dobrejma gumama všude kde potřebuješ...ano,určitě je to pro řidiče a spolujezdce prostornější,to si taky pomůžeš...takže defacto zhoršení žádný,spíš na tom budeš líp...jen ta koroze...a koupit po slušný opravě tak je to fakt cenově dost náročný...tak dobře pořiď :vino:

Autoškola,řidičáky na všechny skupiny,vratky po odebrání,prostě cokoliv je potřeba kolem autoškoly

Odpovědět