Trailblazer - poradíte ?

Blazer, Suburban, RAM a další emerický vozítka - cokolif koncernovýho máte...
Pravidla fóra
Inzerci si hazejte prosim dolu do sekce bazar. Tato sekce slouzi pouze pro technicke informace/rady.
Bazar: http://www.offroadforum.cz/viewforum.php?f=61
(nedivte se proto, pokud zde zadate inzerat, ze ho nekdo smaze)

Autor tématu
neurocore
Pokročilý diskutér
Témata: 0
Auto: momentálně nic :-(, jinak ex Grand 4.0 + LPG 1994 a ex Liberty 3.7 2002
Místo/Bydliště: 89% Hradec Králové, 11% Roudnice nad Labem
Věk: 43

Trailblazer - poradíte ?

Příspěvekod neurocore » Ne 08.09.2013, 23:23

Dobrý večer, máte prosím někdo zkušenost nebo nějaký informace o Chevroletu Trailblazer ? Prošel jsem celý fórum a buď blbě koukám, bo tu o něm nic není. :ramena:
Měl jsem Granda ZJ a Libertyho KJ, oba v benzínu a přemýšlím zda třeba nezměnit značku. :) Měl by to být zase benzín + automat + nejraději amerika. Koukal jsem na YT na nějaký videa a zase tak úplně neschopný auto to asi nebude, ale není nad něčí zkušenost.
Poraďte, budu vděčný... :D

remco
Diskuzní Guru
Témata: 9
Auto: Ford Bronco fullsize 1991, 351 EFI V8 5.8L LPG
Místo/Bydliště: Bratislava
Věk: 33
Kontaktovat uživatele:

Re: Trailblazer - poradíte ?

Příspěvekod remco » Po 09.09.2013, 9:44

F.O.R.D Bronco Fullsize 1991 V8 5.8 LPG ecofriendly monster:)
made in USA/Michigan

Bronchitida

www.bronconamiestohotela.com

www.offroadforum.cz/viewtopic.php?f=9&t=22888&start=60

Autor tématu
neurocore
Pokročilý diskutér

Příspěvekod neurocore » Po 09.09.2013, 17:26

No, dyk říkám - asi to nebude úplně neschopný auto. :-)

fahrer
Pokročilý diskutér

Příspěvekod fahrer » Ne 29.09.2013, 18:23

Tady má kolega z Dodge clubu jeden na prodej.
http://cs.chevroletclub.net/inzerat/pro ... 003-s-1697

Ruddy
nováček
Auto: Chevrolet Trailblazer

Příspěvekod Ruddy » Ne 29.09.2013, 19:55

Jo jo, ten kolega z Dodge klubu jsem já... Je teď na prodej, jak dával Fahrer link... Ptej se na co chceš, pokud budu vědět, odpovím :-)

MirekII
Legenda fóra
Témata: 33
Místo/Bydliště: Vys.Mýto - Hrušová, tel: 603510691, mail: privbox@seznam.cz

Příspěvekod MirekII » Po 30.09.2013, 10:10

na Traiblazera jsou na prodej český noty, kdyby byl zájem.

Autor tématu
neurocore
Pokročilý diskutér

Příspěvekod neurocore » Stř 02.10.2013, 21:18

Ruddy » ned 29.09.2013, 19:55 napsal:Jo jo, ten kolega z Dodge klubu jsem já... Je teď na prodej, jak dával Fahrer link... Ptej se na co chceš, pokud budu vědět, odpovím :-)

jj, vypadá pěkně a cenovka se mi taky nezdá přehnaná. Pokud by mi zaplatili jeden baráček, tak bych nad tím asi i uvažoval. :D
Jak je na tom třeba s kufrem, mám zkušenosti jen s jeepama a ty tak nějak moc, ehm, velikostí neoplývají. Je tohle větší než třeba Grand WJ ??
A kdepak to stojí ? V Praze, bo v Hradci ? Se ptám, protože na některých fotkách je SPZ taková a na dalších jiná. :-)

Autor tématu
neurocore
Pokročilý diskutér

Příspěvekod neurocore » Stř 02.10.2013, 21:23

neurocore » stř 02.10.2013, 21:18 napsal:
Ruddy » ned 29.09.2013, 19:55 napsal:Jo jo, ten kolega z Dodge klubu jsem já... Je teď na prodej, jak dával Fahrer link... Ptej se na co chceš, pokud budu vědět, odpovím :-)

jj, vypadá pěkně a cenovka se mi taky nezdá přehnaná. Pokud by mi zaplatili jeden baráček, tak bych nad tím asi i uvažoval. :D
Jak je na tom třeba s kufrem, mám zkušenosti jen s jeepama a ty tak nějak moc, ehm, velikostí neoplývají. Je tohle větší než třeba Grand WJ ??
A kdepak to stojí ? V Praze, bo v Hradci ? Se ptám, protože na některých fotkách je SPZ taková a na dalších jiná. :-)

teď koukám že to pouštíš do světa protože sháníš větší. :D To jsem se zeptal pěkně blbě jak je na tom s kufrem :smich:

Ruddy
nováček

Příspěvekod Ruddy » Stř 02.10.2013, 23:07

Zdar, Jeepa jsem nikdy neměl, takže nejsem schopný hodnotit velikost kufru, ale mě to stačilo. Dneska jsem si domů dovlekl Forda Expeditiona, takže Chevy je definitivně volný... Já mám v autě přepážku, když jsem to kupoval, chtěl jsem to vyhodit, ale nakonec jsem to tam nechal a super, na dovolenou to vyštosuješ po strop a pohoda :-)
Jinak tohle auto má vychytávky, které jsou dnes v reklamách na nové auta. Čidlo na stěrače, čidlo na světla, startovací automat, všechno komplet v elektrice, sedačky s vyhříváním a s pamětí, dvouzónová digiklima, kompas, tažné na bajonet se systémem pro blbý amíky, prostě blbiny na co si vzpomeneš. Auto je klasicky zadohrab, otočením kouzelného tlačítka to zapne předek, má to i redukci. Z jara jsem s tím blbnul v poli, svojí blbostí jsem si s tím lehnul pomalu až na břicho, ale dal si říct.
Jsem z Prahy, ale občas jezdím za dcerou do Pardubek. Mám teď na cestě komplet celou sadu tlumičů z US, čekám jen na doručení. Vyměnit je bude sranda na víkendové dopoledne, je to vlastně jednoduché auto.
Auto jsem koupil z Auto-Jase po servisu, převodovka naprosto perfektní, akorát se mi nezdají vstřiky LPG, tak ještě plánuju je nechat vyměnit, dokud je to v záruce. Když se motor zahřeje a dá se mu kouř, tak ve vysokých otáčkách občas zaklapají. Prý je to nějaká blbá šarže vstřiků, takže to mění bez keců... Borec co ten plyn montoval je super chlápek, hrál si s tím docela dost. Nechal jsem na to šáhnou debilovi v Praze, celý to rozesral, tak jsem nakonec jel k Jičínu k tomuhle, co ten plyn montoval, chvíli lamentoval, chvíli do motoru skoro zvracel, nakonec vytáhl z počítače zálohovanou mapu, přehrál řídící jednotku a byl zase klid.
Ohledně STK, nebo vyjímek, tohle auto je poevropštělé. Má to VIN na rámu, nepotřebuješ řešit žádné vyjímky, pokud znáš problematiku US aut a problémy s blbcema na úřadech, tak tady to nehrozí. Mám sice v krabicích i origo US zadní lampy, ale nehrotím to a nedráždím kliftony s červenými blinkry vzadu. Takže jsou evropské lampy.
No, spíš se zeptej, nevím, co bych o tom ještě řekl...

Autor tématu
neurocore
Pokročilý diskutér

Příspěvekod neurocore » Čt 03.10.2013, 22:30

Uff, to je docela zevrubný popis. Jen prosímtě nevím co je to "startovací automat", to zní jak ze Startreku :-)
Jinak nad Fordem jsem uvažoval taky. V podstatě váhám mezi Suburbanem, Explorerem, opět Grandem ( ale WJ ) a Trailblazerem. Okrajově pak nad něčím japonským. Bohužel na RAMku, Expeditiona apod. nemám money. :(
Ty jezdíš do Pardubek, já občas do Prahy - pokud se neprodá, rád se na něj přijedu podívat. Jen to je u mě horší s časem. Ale to se nějak dohodnem. Do Prahy stejně potřebuju, páč mi vypršela kalibrace měřáku a bez toho nemůžu tak nějak pracovat.
Ten výkon vypadá impozantně, v porovnání s podobnýma USA motorama. Jsem zvědav jak to jede. Nejsem závodník, ale pár hřebců pod kapotou se vždycky hodí. :D
Jo a jak je na tom s korozí, už někde propukla ? Viděl jsem 2 TB a u obou byl chycený čumák kapoty, ale jako dost. :shock:
Tak ti nevím jestli to bylo po bouračce, nebo je to typická závada pro tenhle model...

Ruddy
nováček

Příspěvekod Ruddy » Pá 04.10.2013, 7:59

Startovací automat znamená, že cinkneš na klíček a pustíš a startér si točí kolik potřebuje než naskočí motor. S korozí problém není, všechno je absolutně čisté. Výkonově naprosto dostačující :-) Před tím jsem měl Dodge Intrepida, klasický US sedan předohrab a když jsem koupil tohle, párkrát mě to první dny na kulaťáku vycvičilo. U sedana na výjezdu z kulaťáku plný plyn, tímhle když to podřadí a zadohrab zabere, auto šlo párkrát ven bokem, takže opatrně... :lol: O typyckých závadách nevím, já na tom za celou dobu co to mám, měnil akorát olej (pouze a jen originál americký Mopar), vyměnil v létě svíce a co nevidět dorazí sada tlumičků a destičky z US. Nechal jsem objednat SensaTracky na celé auto, přední tlumiče komplet včetně pružin, prostě jenom vyndat a nandat nové. A cena v US? Komplet sada, destičky a ještě nějaké blbiny za 5 litrů v českých. To na japončíka nekoupíš :smich: Díly jsou na to za hubičku, jenom třeba vědět od koho. Auto nikde v bazaru nestojí, stále s tím jezdím do práce nez přepíšu Forda a ani ho do bazaru dávat nebudu. Takže pokud budeš mít cestu, stačí se ozvat.

Autor tématu
neurocore
Pokročilý diskutér

Příspěvekod neurocore » Pá 04.10.2013, 13:24

Tak to jsi mě s tou korozí potěšil. :-)
Jinak s tím zadkem máš pravdu, u Libertyho stačilo aby namoklo, nebo vrstvička sněhu a musel jsem dát ze 2H na 4X4 full time, páč jinak to bylo neřiditelný.
A je vidět, že je pořád co se učit, o startovacím automatu jsem neměl tušení že vůbec existuje. Teď nemyslím dnešní startování tlačítkem, ale klasický klíček. :shock:
Jo a máš SZ.

Ruddy
nováček

Příspěvekod Ruddy » Pá 04.10.2013, 14:14

Jj, odpověď v potrubce... :pivo: Až budeš mít cestu do Práglu, dej vědět, někde na benzínce bych upad z auta a dáme pokec.
Naposledy upravil(a) Ruddy dne Pá 04.10.2013, 14:22, celkem upraveno 1 x.

Autor tématu
neurocore
Pokročilý diskutér

Příspěvekod neurocore » Pá 04.10.2013, 14:20

Jsem tam relativně často, se neboj že se neozvu :-)

Ruddy
nováček

Příspěvekod Ruddy » So 12.10.2013, 13:40

Tak dnes vyměněny všechny tlumiče, v polních podmínkách za tři hodinky hotovo... Miluju jednoduchý auta :hop:
Dost změna, teď už jsem klidnější, že ho dávám v cajku... SensaTracky mají něco do sebe :-)

Vrátit se na “Dodge, GMC, Chrysler”